GRUPY PRZEDSZKOLNE

Grupa 1  -  Jagódki

mgr Kamila Łojewska

mgr Urszula Borowska—

Nazywamy się Jagódki. Uwielbiamy poznawać świat, mamy dopiero 6 lat. Jest nas 25 osób, w tym 16 chłopców i 9 dziewczynek.  Bardzo lubimy śpiewać, tańczyć i poznawać nowe rymowanki i wierszyki. Chętnie słuchamy też bajek i opowiadań. W sali mamy swoje ulubione kąciki zabaw: kącik klocków, lalek, kuchenny, samochodowy, majsterkowicza, plastyczny oraz czytelniczy. Uwielbiamy zabawy na świeżym powietrzu i krótkie spacery podczas, których poznajemy najbliższe środowisko. Zabawy w przedszkolu pobudzają naszą ciekawość i tym samym przygotowują nas do podjęcia nauki.  BO RAZEM JEST WESELEJ.

Grupa 2 – Poziomki

—mgr Emilia Daniszewska – Pruszyńska, mgr Monika Kamińska—

"Poziomki" to grupa dzieci  6 letnich. Jest w niej 25 Pociechy ( 13 chłopców i 12 dziewczynek).  Jesteśmy w przedszkolu już czwarty rok, bardzo nam się tu podoba. Mamy swoje ulubione kąciki zabaw: kącik konstrukcyjny, muzyczny, artystyczny, czytelniczy, samochodowy, kącik lalek, kuchenny oraz kącik gier i puzzli. Mamy piękną nową salę, o którą staramy się dbać przy pomocy naszych Pań. Bardzo lubimy tańczyć, śpiewać, rysować, malować farbami, lepić z plasteliny, układać puzzle, uczyć się wierszyków, budować z klocków oraz poznawać nowe rzeczy. Panie kucharki dbają o nas, żebyśmy się zdrowo odżywiały więc codziennie oprócz posiłków dostajemy przekąski w formie świeżych warzyw i owoców.

—

Grupa 3 – Porzeczki

— mgr Joanna Marta Etel, mgr Dorota Petelska

Nasza grupa to super dzieciaki! Uwielbiamy razem spędzać czas. Jak przystało na prawdziwe Porzeczki, jesteśmy koleżeńscy, zaradni i kulturalni. Bardzo lubimy przychodzić do naszego przedszkola i wspólnie się bawić. Czujemy się tutaj naprawdę bezpiecznie. Najbardziej podobają nam się zajęcia ruchowe, plastyczne, rytmiczne i zabawy na terenie przedszkola. Bardzo lubimy budować różne konstrukcje. Przez cały czas uczymy się samodzielności i wychodzi nam już to coraz lepiej. Nasze Panie mówią, że jesteśmy małymi zuchami i nie mylą się ani troszeczkę.

Grupa 4 – Cytrynki

— mgr Karolina Zajkowska, mgr Renata Utko
pomoc n - la - Urszula Choińska

"Cytrynki" to grupa dzieci 3 - letnich. W grupie pracują dwie nauczycielki: mgr Karolina Zajkowska i mgr Renata Utko. W naszej grupie „uczymy się bawiąc i bawimy ucząc”. Najwięcej czasu poświęcamy na naukę samodzielności i wspaniałą wspólną zabawę, podczas której uczymy się wielu nowych i ciekawych rzeczy. Realizując treści programowe z różnych obszarów edukacyjnych podejmujemy różne formy aktywności dzieci: społeczną, językową, poznawczą, artystyczną oraz ruchową
i zdrowotną. Nasz dzień zajmują wesołe zabawy w kącikach tematycznych oraz różnorodne zajęcia i zabawy rozwijające naszą samodzielność i zapoznające nas
z najbliższym środowiskiem. Zawsze dbamy o naszą salę sprzątając zabawki oraz pomagając w jej upiększaniu i dekorowaniu. Jesteśmy bardzo wesołymi i kreatywnymi przedszkolakami. Chętnie wykonujemy różnego rodzaju prace plastyczne, podczas których możemy dać upust naszej wyobraźni. Często wychodzimy też na spacery
i lubimy bawić się na placu zabaw. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek.

Grupa malinowa 5-6 latki

Grupa 5 Malinki

— mgr Barbara Giedo, mgr Joanna Zdrojkowska

Oto grupa Malinowa, super wystrzałowa. Malinki to grupa dzieci 3-4 letnich. W naszej grupie uczymy się bawiąc, bawimy ucząc. Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie i dostrzeżenia innych. Uczymy się też samodzielności. Śpiewamy, tańczymy, malujemy, wyklejamy, recytujemy. Lubimy spacery i zabawy.